تبلیغات
I LOVE YOU - احتمال شروع جنگ جهانی سوم

I LOVE YOU
 
به نام آنکه اشک را آفرید تا سرزمین عشق آتش نگیرد.
آپلود سنتر عکس رایگان


http://s2.picofile.com/file/7202139030/Untitled1.gif

احتمال شروع جنگ جهانی سوم

در ماههای گذشته کشتی های جنگی ایران در سواحل سوریه و در نزدیکی اسرائیل پهلو گرفتند اما اگر دمشق در ناآرامی های خود غرق شود آنگاه ایران ممکن است موقعیت خود را در منطقه از دست بدهد.منتقل شدن پرونده سوریه به شورای امنیت، حوادث این کشور را از یک مسئله داخلی به عاملی برای کشمکش بین المللی تبدیل خواهد شد.

به گزارش آخرین نیوز ، کنترل نشدن بحران سوریه مقدمه جنگ جهانی سوم خواهد بود.

تحلیل مراکز سیاسی در روسیه آن است که عدم مدیریت بحران سوریه با توجه به رقابت ایران و امریکا در این کشور مقدمه شروع یک بحران جدی بین المللی خواهد بود .در این میان شبکه تلویزیونی راشا تودی در گزارشی مدعی شد:دخالت ایران در سوریه جهان را در آستانه جنگی جدید قرار می دهد.

ایرنا گالاشکووا خبرنگار این شبکه تلویزیونی در حالیکه در برابر سفارت ایران در مسکو ایستاده بود گزارش داد:پس از تونس،مصر و لیبی حالا نوبت سوریه شده و بر این اساس بیشتر کشورهای شمال آفریقا و خاورمیانه درگیر جنگ و ناآرامی های داخلی و بیرحمانه ای شده اند که قدرت های غربی نقش مهمی در ایجاد این جنگ ها ایفاء می کنند و خیلی ها فکر می کنند  این ناآرامی ها به زودی پایان نمی پذیرند و حالا باید منتظر ماند و دید که کشور بعدی کدام خواهد بود.

در ادامه این گزارش سرگئی ورمینین کارشناس مسائل سیاسی دانشگاه مردم در مسکو گفت:از لحاظ ژئو پولتیکی سوریه با لیبی تفاوت های زیادی دارد به عبارت دیگر سوریه  خط مقدم جبهه جنگ ایران با اسرائیل به حساب می آید و به این خاطر اوضاع سوریه  تاثیر قدرتمند استراتژیک زیادی بر وضع ایران دارد و اگر اوضاع سوریه همانند لیبی شود شاید شاهد سناریوی مشابه دیگری باشیم.

در ماههای گذشته کشتی های جنگی ایران در سواحل سوریه و در نزدیکی اسرائیل پهلو گرفتند اما اگر دمشق در ناآرامی های خود غرق شود آنگاه ایران ممکن است موقعیت خود را در منطقه از دست بدهد. تهران یکی از متحدان قدیمی و وفادار سوریه در منطقه مهم و استراتژیک خاورمیانه است وسوریه در همسایگی اسرائیل دشمن ایران قرار دارد.

در ادامه این گزارش اظهارات سوزان رایس نماینده آمریکا در سازمان ملل پخش شد که او گفت:رئیس جمهور اسد بدون دلیل و مدرک  خارجیها را به خاطر دخالت در امور کشورش مورد سرزنش قرار می دهد و در این حال از ایرانی ها می خواهد که او را  یاری دهد.به نظر می رسد از اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل می تواند فهمید که آمریکا به دنبال چه چیزی است.

پاول کریگ رابرت  از مقامات پیشین دولت آمریکا در زمان ریگان و کارشناس مسائل سیاسی معتقد است اینکه آمریکا ایران را متهم به دخالت در سوریه می کند تنها یک جنگ تبلیغاتی ضد تهران است و  می گوید:ایران بارها مورد هدف قرار گرفته و اگر امروز به جنگ تبلیغاتی آمریکا نگاهی داشته باشیم واشنگتن مدعی است ایران به سوریه در سرکوب ناآرامی های این کشور کمک می کند و اگر به ناآرامی های ایران و سوریه نگاهی بیاندازیم در هر دو مورد آمریکا از گروههای مخالف در دو کشور حمایت می کند.

در ادامه این گزارش اظهارات صباح المختار کارشناس مسائل سیاسی پخش شد که وی گفت:کشور های غربی با دخالت خود در لیبی و کشور های منطقه قصد دارند تا در قالب ماموریت های بین المللی به منافع ملی خود برسند و به بهانه دفاع از حقوق بشر وارد منطقه شده اند تا به اهداف خود برسند.به نظر می رسد ورود آمریکا و متحدانش به درگیریهای منطقه خاورمیانه می تواند عواقب وخیمی به دنبال داشته باشد.

در ادامه اظهارات جیمز وسلو تحلیلگر مسائل خاورمیانه پخش شد که او گفت:اگر موضوع دخالت ایران در اوضاع سوریه درست از آب درآید انگاه  جهان ممکن است در آستانه جنگی جدید قرار گیرد و ایران و آمریکا به رویارویی سخت با هم خواهند پرداخت.

همچنین استاد دانشگاه جرج واشنگتن تصریح کرد منتقل شدن پرونده سوریه به شورای امنیت، حوادث این کشور را از یک مسئله داخلی به عاملی برای کشمکش بین المللی تبدیل خواهد شد. نبیل میخائیل در گفتگو با شبکه تلویزیونی روسیا الیوم افزود، توجه بین المللی به اوضاع سوریه وجود دارد. روشن است حکومت سوریه با بحران در برابر جامعه جهانی شده است. بدون شک هر تحولی در سوریه پیامدهای منطقه ای در مورد لبنان، فلسطین و ایران خواهد داشت.
وی تصریح کرد، سوریه تغییر خواهد کرد، زیرا ملت این کشور خواهان تغییر است. هیچ کشور عربی نمی تواند مردم سوریه را برای تغییر حکومت این کشور تحریک کند. وی اضافه کرد، البته با توجه به شرایط سوریه پیدا کردن احزابی برای جایگزینی نظام حاکم در این کشور دشوار است. تعامل آمریکا با اوضاع سوریه دیرهنگام بود. تحریم دستیاران بشار اسد یا حتی نزدیکان او، خواسته های مردم سوریه را برآورده نمی کند. تاکنون واشنگتن از خواست مردم سوریه برای تغییر جدی حمایت نکرده است. به اعتقاد من، این تحریمها صوری است. آمریکا و غرب نمی توانند مانند لیبی در سوریه دخالت نظامی داشته باشند. موضع اوباما در برابر حوادث سوریه تاکنون با تردید همراه بوده است.
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراحی : پیچک

  • دانلود فیلم